Venetiansk ljuskrona
2014-12-01
280979
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, opalinglas, venetiansk stil, 1900-talets andra hälft, 6 ljusarmar, dekor i rosa och blått, höjd ca 70, diameter ca 72 cm
PROVENIENS: Ralph Lundsten
1 skadat blad, 1 blomstjälk saknas, slitage