Matbord med intarsia
2014-11-30
280914
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
MATBORD med 2 iläggsskivor, tillskrivet Erik Chambert, 1930/ 40-tal, intarsiadekor i form av urnor och frukter, fanerat med björk, jakaranda, almrot, lönnrot, äppel, päron, plommon m fl träslag, höjd 75, 100x100xcm
Skador