Inro och netsuke Japan 1800-tal
2014-12-04
280894
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
INRO med tillhörande NETSUKE, Japan, tidigt 1800-tal, trä resp valrossbete, fäste med bärnstenspärla, inro med skuren ornamenterad dekor, netsuke i form av 3 figurer vid tunnor, inro längd 9 cm netsukes höjd 3 cm
Smärre obetydligt slitage