Japanska tallrikar och serveringsfat
2014-11-28
280534
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 4 st., SERVERINGSFAT, 2 st, porslin, Japan, 1900-talets första del, dekor i imari, serveringsfaten i form av fisk resp snäcka, motiv figurscener, fiskfatets längd 40 cm
Nagg, lagningar