Japanskt schatull
2014-11-28
280518
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKRIVSCHATULL, Japan, 1900-talets första hälft, rik dekor med inläggningar i pärlemor, motiv av figurscen vid blommande körsbärsträd, med skrivinredning, låda i sidan, höjd 17,5, 44x27 cm
Nyckel saknas, slitage, ytskador, inredning med skador