Slaglåspistol
2014-12-07
279156
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SLAGLÅSPISTOL, 1700-tal, ändrad från flintlås, graverad pipa, med oktagonalt kammarstycke, graverat lås, valnötsstock med stålbeslag, längd 51 cm
Skador, lagningar, kompletteringar