Kaffekanna silver
2014-11-20
278522
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KAFFEKANNA, silver, stämplad C. Holm, Stockholm 1879, lockknopp i form av blomma, höjd 24 cm, vikt ca 653 g
Livet med gravyrer, smärre bucklor