Ampel Karl Johan
2014-11-17
277938
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
AMPEL, för 3 ljus, Karl Johan, förgylld brons, mörkpatinerad plåt, i form av romersk oljelampa, ljusarmar i form av örnhuvuden, höjd ca 68, diameter ca 26 cm
Ytskador, elektrifierad (ej borrad för el)