Hänge förgyllt silver
2014-11-17
277888
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
HÄNGE, förgyllt silver, fasetterade gröna och blå stenar samt pärlor, Österrike/Ungern omkring 1900, höjd 9,5 cm, KEDJA, silver, längd 63 cm
Några stenar med hack och skador