Skylt i skuret trä Dauguang
2014-11-16
277655
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 18 000 SEK |
SKYLT, trä, Daoguang (1821-1850), daterad 1850, reliefdekor av skrivtecken och lyckobringande fladdermöss, ca 120 x 220 cm
Sprickor, spår av förgyllning