Urna med lock i porslin Kina underglasyrblått
2014-11-14
277433
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
URNA med lock, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått av klipplandskap, höjd med lock utan knopp 29 cm, lös knopp medföljer
Lös knopp medföljer, skador