Kanton visitkortsfodral och necessär
2014-11-15
277368
| Klubbat belopp | 7 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
VISITKORTSFODRAL, NECESSÄR, elfenben, 1800-tal, Kanton Kina, skuren reliefdekor med vilande figurer under träd bland paviljonger och trädgårdar, längd ca 8,5 resp 11,5 cm
Fodralet med spricka, båda med slitage. Ställen på bilden är ej tillhörande och ingår ej i försäljningen