Stolar karmstol mahogny
2014-11-12
277090
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
STOLAR, 6 st, KARMSTOL, 1800-talets första hälft, fanérade i mahogny, intarsiadekor, stoppade sitsar
PROVENIENS: Familjen Enderlein, Åkerö Gods
Fanerskador, sprickor, renoverade, karmstolen med lagningar