Bägare silver 1700-tal
2014-11-12
277082
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
BÄGARE, silver, Carl Berg, (1769-1776), Norrköping, invändigt förgylld, svisselerad dekor, höjd ca 18 cm, vikt ca 409 g
Smärre bucklor, med gravyr