Bägare silver 1749
2014-11-11
276957
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
BÄGARE, silver, Carl Petter Tellander, Jönköping 1749, invändigt förgylld, godronnerad fot, höjd 14,5 cm
bristningar, smärre bucklor