Romerskt glas
2014-12-06
276908
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
OLJEFLASKA, romerskt glas ca 200-400eKr, iriserande beläggning, höjd 9,5 cm, Proveniens: inköpt i Cesarea under 1950/60-tal