Bordsskedar bordsgafflar silver
2014-11-10
276712
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
BORDSSKEDAR, 12 st., BORDSGAFFLAR, 12 st., silver, modell Disa, Markströms, Uppsala, olika årsstämplar (mestadels 1950/60-tal), formgavs av Linus Holst på 1930-talet, vikt ca 860 g