Sockerskrin silver Berlin 1700-talets senare del
2014-11-10
276685
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
SOCKERSKRIN, silver, Christian Gottlieb Pintsch, Berlin 1788-1802, på fyra kulfötter, lock med liggande hund, höjd 10 cm, längd 16 cm, vikt ca 536 g, nyckel finns
Smärre bucklor