Vaser Kina
2014-11-10
276585
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
VASER, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, figural dekor i grisaille och järnrött med gulddetaljer, höjd 28 cm
En med stjärnspricka i botten. Ytslitage och bränningsfläckar.