Sven X:et Erixson
2014-11-09
276291
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
ERIXSON, Sven (1899-1970): "Höstskog", signerad Sven Erixson, olja på kartong, 29x37,5 cm
ÖVRIGT: Utförd omkring 1966
PROVENIENS: Galleri 69, Göteborg 1974
Smärre färgbortfall