Ljuiskrona
2014-11-08
276244
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, sekelskifte 1900, nyrokoko, 8 ljusarmar, stomme i mässing, behängd med prismor, genombruten dekor, total höjd ca 72 cm,
Proveniens: Dalkarlsbergs herrgård, Nora, Dalarna
Slitage, enstaka nagg