Ragnar Swahn oljemålning
2014-11-08
276234
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SWAHN, Ragnar (1888-1964): Väderkvarn i i regnigt landskap, signerad R. Swahn, olja på pannå, ca 63x92 cm,
Proveniens: Dalkarlsbergs herrgård, Nora, Dalarna
Ytmärken