Kandelabrar empirestil
2014-11-21
276015
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 30 000 SEK |
KANDELABRAR, 1 par, empirestil, 1800-talets andra hälft, för 5 ljus vardera, förgylld och mörkpatinerad brons, dekor av segergudinnan Viktoria, höjd 71 cm
Patineringen ställvis något sliten, något stukade, en droppbricka lös