Skål och koppar med fat cloisonné Kina
2014-11-08
275658
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅL, KOPPAR 5 st, med 3 udda fat, cloisonné, Kina, 1800-tal eller 1900-talets första hälft, höjd 4-8, skålens diameter 18,5 cm
Sakdor, lagningar, emaljbortfall