Closonné dosor Kina
2014-11-08
275655
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
DOSOR med lock, 5 st, cloisonné, Kina, 1800-tal eller 1900-talets första hälft, höjd 5-17 cm
Sakdort och lagningar, några med ställvis kraftigt emaljbortfall