Skrivbyrå
2014-11-06
275615
| Klubbat belopp | 8 800 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
SKRIVBYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, övre lådan med fällbart förstycke, inredning med små lådor, lister och beslag av mässing, skiva av carraramarmor, höjd 88, 120 x 59 cm, nyckel finns utlämningen
maskäten, slitage, smärre skador och lagningar, mindre delar saknas