Uppläggningsfat tallrikar Kina
2014-11-06
275547
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, BÄRTALLRIKAR, 2 st., porslin, Kina, 1800-tal, underglasyr i blått, fatets längd ca 25x17 cm
En bärtallrik med lagning