Spegellampetter 1800-talets början
2014-11-04
275228
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
SPEGELLAMPETTER, 1 par, för 2 ljus vardera, Mellaneuropa, 1800-talets början, kvicksilverfolierat glas, förgyllda stommar, behängda med olikslipade stommar, höjd ca 48 cm
Folieringen med smärre skador, förgyllningen med slitage