Antoni Tapies färglitografi tryckt signatur
2014-11-04
275140
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TAPIES, Antoni (1923-2012): Komposition, 1976, onumrerad, signerad i trycket, färglitografi, 49,5x64,5 cm
LITTERATUR: Galfetti 639 (litografin medföljde köpet av boken Tàpies av Georges Raiuard, Galerie Maeght, 1976, upplagestorlek okänd)
Saknar glas, något gulnat blad