Slaglåspistol
2014-12-07
274870
| Klubbat belopp | 4 400 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SLAGLÅSPISTOL, svensk, 1700-talets andra hälft, signerad Rosenhell, ändrad från flintlås, signerat lås, klaffsikte, längd ca 40 cm
skador och kompletteringar