Skålfat 1700-tal imari
2014-11-08
274852
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅLFAT, 2 st., porslin, Kina, 1700-tal, dekor i imari, diameter ca 27 cm
Knatnagg, sprickor, ett fat med glasyrkrackelyrer.