Ring 18 k guld och silver safir diamanter
2014-11-03
274404
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 14 000 SEK |
RING, 18 k guld och silver, cabochonslipad safir ca 5,16 ct, 22 diamanter varav en större med gammalslipning, ring 1800-tal, ringskena senare av Atelier Ajour, A Edwardson, Stockholm, 1900-talets andra hälft, årsstämpel saknas, ringstorlek ca 14,5 mm