Reseschatull toiletteartiklar i silver Zethelius
2014-11-01
274262
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
RESESCHATULL, mahognyfaner, inredning med toiletteartiklar i silver och glas, två dosor stämplade Zethelius, Stockholm 1810, en dosa stämplad Zethelius Stockholm 1812, tre glasflaskor med ostämplade lock i silver, alla dosor och flasklock invändigt förgyllda, allt med monogram E.L., höjd 24, 40x26 cm
En dosa av senare tillverkning 1954.