Resebestick silver 1800-tal
2014-11-01
274249
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RESEBESTICK, 4 dlr, silver, Sverige, 1800-talets första hälft, olika smeder och årtal, bl a en stämplad A.B., modell svensk rund, bestående av: 2 skedar, gaffel, kniv, vikt exkl. kniv ca 101 g, originaletui
Graverade