Bägare silver 1700-tal
2014-11-01
274055
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BÄGARE, silver, Bengt Tornberg, Linköping 1820, invändigt förgylld, svisselerad dekor, godronnerad fot, höjd ca 11,5 cm, vikt ca 142 g
Med gravyr, smärre bucklor