Bägare silver 1700-tal
2014-11-01
274053
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BÄGARE, silver, Nils Orstedt, Norrköping 1766, invändigt förgylld, svisselerad dekor, höjd ca 11 cm, vikt ca 102 g
Fotring med buckla, smärre bucklor