Stockholm från Belvédére i färglitografier
2014-10-30
274013
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
STOCKHOLM. Stockholm från Belvédére, ca 1876-78, Panorama över Stockholm 360 grader, Nils Gleerups förlagsexpedition, A.L Normans aktiebolag, färglitografier, totalmått utvikt 19x224 cm, rött originalklotband.
Belvédére nuvarande Bredablick på Skansen.
Visst slitage, några mindre fläckar på pärmen