Stekfat Qianlong (1736-95)
2014-10-28
273901
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal, konturerat brätte, dekor i underglasyrblått samt emaljfärger, motiv av pagodlandskap, längd 42 cm
Lagningar, retuscher