Sigill 18 k guld
2014-10-31
273864
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SIGILL, 18 k guld, infattad kalcedon, överdel i form av en fleur-de-lis, empire, Sverige 1800-talets första del, otydliga års- och mästarstämplar, höjd inkl. ögla 4,5 cm, vikt ca 18,5 g, ringfäste senare och stämplad 1901
Smärre skador