Snusflaska Kina 1900-tal
2014-11-01
273017
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SNUSFLASKA, porslin, Kina 1900-talets första hälft, dekor i relief av arton Louhan, Qianlongs märke i botten, senare spatel och propp i trä, höjd 8 cm
Obetydligt slitage, senare propp.