Ljuskrona 1800-tal

Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

LJUSKRONA, Karl Johan, 1800-tal, stomme i mässing, behängd med olikformade slipade prismor, förgyllda dekorelement, elektrifierad, sparljus, för 8 st ljus, höjd ca 105, diameter 94 cm

Smärre slitage, omarbetad

272757

2014-10-23