Sked silver 1700-tal
2014-10-23
272665
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKED, silver, 1700-tal, oidentifierad otydlig stämpel, frånsida med ägarmonogram samt datering 1740, längd ca 19,5 cm, vikt ca 50 g
Frånsida med ägarmonogram, skedblad med slitage