Ljuskrona
2014-10-21
272246
| Klubbat belopp | 5 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets senare del, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, för 6 ljus, insida med elektrisk belysning, höjd ca 70 cm
Slitage, enstaka prismor saknas