Ringar sigillstamp 18 k guld
2014-10-20
271976
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
RINGAR, 2 st., 18 k guld, 1800-tal med otydliga mästarstämplar resp. Juvelerarefirman A Landsort AB, Karlstad 1920, ringstorlekar 15,5 och 18 mm, SIGILLSTAMP, 18 k guld, Stockholm, årsindex saknas, infattade karneoler på samtliga med graverade initialer
Sigillstamp med bristingar och en liten tennlödning