Anders Zorn etsning
2014-10-25
271973
| Klubbat belopp | 7 600 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
ZORN, Anders (1860-1920): Bärsärk, etsning, signerad och daterad i trycket Zorn, 1914, signerad i blyerts, I. ca 25 x 17,8 cm S. ca 43 x 32,5 cm,
LITTERATUR: Asplund 261, Hjert & Hjert 271
Gulnat blad med fläckar