Bägare Seseman 1795
2014-10-20
271808
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
BÄGARE, silver, Seseman, Arboga 1795, konande form på förgylld fotring med dekor av vridna knäckar, liv med tremblerad dekor av bladverk och kartuscher, ägarmonogram, invändigt förgylld, höjd 21 cm, vikt ca 438 g
Förgyllning med slitage