Dekorelement 2 st Han dynastin
2014-10-19
271566
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
DEKORELEMENT, 2 st, lergods, Kina, inpressad dekor av träd, väktarfigurer och geometriska mönster, troligtvis Han dynastin (207 f.Kr.-220 e.Kr.), höjd 62 och 10,5 cm
PROVENIENS: Svensk privatsamling
Slitage, skador