Kinesisk skulptur
2014-10-17
271241
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SKULPTUR, Kina, 1800-tal, skuret och bemålat trä, höjd 66 cm
Proveniens: Salnecke Slott, Uppland
Sekundär bemålning, slitage, delar saknas