Originaletsning av Axel Fridell i bok om Mårbacka
Klubbat för:
1 300 SEK
1 000 SEK
FRIDELL, AXEL, signerad originaletsning av Selma Lagerlöf, i bibliofilupplagan av boken Mårbacka och Övralid. Minnen av Selma Lagerlöf och Verner von Heidenstam, Uppsala 1940. Guldornerat skinnband med guldsnitt. Utgiven i 300 numrerade exemplar varav detta är nr 128.
271081
2014-10-16