Ring platina diamanter 1920/30-tal
2014-10-18
270869
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
RING, platina, briljant ca 0,20 ct, 20 åttkantslipade diamanter samt dekor med 8 smaragder i nedre kant, mille griffe, 1920/30-tal, ringstorlek ca 17,5 mm, vikt ca 4,5 g
2 smaragder saknas samt några med skador